O nás

Jak vznikla Golf Tracking Academy

Již více než 15 let se věnuji rekreačně golfu. Podobně jako plno jiných hráčů, jsem měl období, kdy jsem hrával a trénoval více a nebo méně. Dobře si pamatuji ty okamžiky, kdy jsem na internetu nebo v časopise, objevil nějakou zaručenou radu, jak trénovat a tu jsem se záhy pokoušel na drivingu uvést v život. Těch míčků a míčků, co jsem vypálil, abych pak nakonec zjistil, že vlastně nevím, jestli trénuji dobře.
 
Mám rád, když mají věci svůj vývoj a směr, ale golf byl v tomto směru mnohdy frustrující. Chyběla mi konkrétní zpětná vazba - když tedy pominu “oko” a občas i video od trenéra.
 
Postupem času jsem se začínal zajímat o různé tréninkové pomůcky a postupy, které by mě posunuly vpřed. Hledal jsem něco ko konkrétního, ne jen pocity. Vyzkoušel jsem několik aplikací na natáčení golfových švihů,atd.......až jsem si nakonec položil otázku :
 
Co je světově nejlepší golfová pomůcka, kterou využívají TOP PGA a LPGA hráči?
 
A pak už to šlo relativně rychle:
 
V ČR (a ve stř. a vých. Evropě) existuje jen hrstka trenérů, kteří mají toto vybaveníni a dostupně je nabízejí k trénování. Udělal jsem si kurz cvičitele golfu, golfového rozhodčího a nakonec absolvoval i kurzy a získal certifikáty, abych těm všem číslům z přístrojů rozuměl a mohl je využít na zlepšení své hry.
 
Viděl jsme velký zájem ostatních hráčů při tréninzích svých a svého syna Patrika a rozhodl jsem se vše nabídnout i jiným hráčům, kteří hledají konkrétní zpětnou vazbu.. a tak v lednu 2020 vznikla myšlenka založit Golf Tracking Academy. Následně trvalo další 4 měsíce, než se vše připravilo a mohli jsme v květnu 2020 začít nabízet naše služby v areálu Golf Clubu Mstětice.
 
Golf je můj koníček a hlavně zábava. Dívám se na golf "selským rozumem" a  používám zkušenosti získané skoro 15 letým pozorováním tréninků a absolvováním mnoha a mnoha  turnajů svého syna, který je nyní na HCP 0 a přístroje nadále používá při svém tréninku.  Nemám ambice se “plést” profesionálním trenérům do práce, ale budu rád , když naše přístroje pomohou zeefektivnit tréninkové úsilí hráčů a třeba je i ke hře více motivovat a posunout dopředu.
 

"STOP GUESSING, START TRACKING and IMPROVING"

 
Standa Pečinka
CEO/majitel